0 5535905800
0543 633 13 74
Sosyal Medya Hesaplarımız

ODESSA ULUSAL DENİZ ÜNİVERSİTESİ

Anasayfa » Üniversite » ODESSA ULUSAL DENİZ ÜNİVERSİTESİ

Gemicilik Fakültesi: Gemicilik Fakültesindeki uzmanlık alanı seyrüseferdir. Bununla ilgili uzmanlık alanları da; Kargo Taşımacılığı, Açık Deniz Seyrüseferi, Chartering ve ajans Hizmetleridir. Gemicilik Fakültesi mezunları her türlü gemide subaylıktan kaptanlığa kariyerlerine devam edebilirler.

Taşımacılık Teknoloji ve Sistemleri Fakültesi: Taşımacılık sistemleri ve taşımacılık organizasyonu yönetimi uzmanlık alanıdır. Bu fakültenin mezunları limanlarda yükleme ve boşaltma elemanı olarak, kontrolör olarak, üretim teknikeri ya da kargo yöneticisi olarak çalışabilirler. Gümrük muayene memurluğu yapabilir ya da broker olarak çalışabilirler. Ayrıca bilimsel araştırmalara katılıp, denizcilik mühendisliği alanında akademik eğitim verebilirler.

Su Taşımacılığı Fakültesi: Mezunlar liman yapımından, gemi kaldıraç sistemleri, kıyı tersaneleri, liman makineleri, hidroteknik sistemlerin üretimi ve kontrolüne kadar geniş bir alanda iş imkanına sahiptirler.

Liman Mekanizasyonu Fakültesi: Bu fakülteden mezun mühendisler, tersane ve limanlarda kullanılan her türde mekanik ekipmandan sorumlu olabilirler. Yükleme rampalarının üretimi ve bakımı, yükleme otomasyon ünitelerinin işletimi ve geliştirilmesinde çalışabilirler.

Denizcilik ve İç Kara Su Yoları Fakültesi: Bu fakültede uzmanlık alanı yine seyrüseferdir ancak uzmanlık alanı, nehir ve deniz yolları seyrüseferidir. Teknik Servis gemisi seyrüseferi, hidrolik sistemler ve deniz dibi tarama sistemleridir. Bu fakülteden mezun olanlar her türlü nehir taşıtında, hidrografik gemilerde ve servis gemilerinde çalışabilir. Bu konularda hizmet veren firmalarda da iş bulabilirler.

Mühendislik Fakültesi: Gemi Reaktör, Soğutucu Sistemler ve Güç Ünitesi Sistemleri uzmanlık alanında çalışmalar yürütür. Mezunları her türlü gemide mühendis olarak çalışabileceği gibi gemi yapımı tersanelerinde ve üretim planlama aşamalarında da çalışabilirler.

Elektronik Mühendisliği ve Radyo Elektronik Fakültesi: Alanı elektrik sistemleridir. Her türlü elektronik alet, ekipman ve güç üniteleri konularında çalışmalar yapar. Gemilerde, limanlarda, tersanelerde, kıyı radyo istasyonlarında, telekomünikasyon şirketlerinde iş bulabilirler. Liman ve denizcilik işletmelerinde başmühendis olarak çalışabilirler. Denizcilik firmalarında yönetici pozisyonlarında bulunabilirler.

-Deniz Hukuku Fakültesi: Elbette adından da anlaşılacağı üzere alanı hukuktur uzmanlık alanı ise deniz hukukudur. Mezunları denizcilik firmalarında, taşımacılık şirketlerinde ve limanlarda denizcilik hukuku ile ilgili vergi dairelerinde, eğitim ve araştırma projelerinde çalışabilir. Aynı zamanda üniversite bünyesinde akademik kariyerlerine devam edebilirler.

Bu fakültelerin mezunları için geniş ve kapsamlı bir eğitim gerektirdiği sebebiyle İngilizce dilini, navigasyonu, deniz astronomisini, gemi kontrolünü, ekonomiyi, deniz yönetmeni, kargo taşımacılığı teknolojisini ve denizcilik uluslararası hukuku gibi konularda bilgi ve beceriye sahip olması gerektiği için ciddi bir eğitim içermektedir. Doçentleri, profesörleriyle önem kazanan üniversitede 55 profesör bulunmaktadır. Aynı zamanda 421 öğretim üyesi bulundurarak bu saygınlığını daha da artırmıştır. Odessa Denizcilik Akademisi mezunları her türlü açık deniz gemilerinde ve endüstrinin pek çok branşında yönetici pozisyonunda başarıyla görev alabilmektedirler.

Okulun eğitim dili Rusça ve Ukraynacadır.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ