0 5535905800
0543 633 13 74
Sosyal Medya Hesaplarımız

ODESSA DEVLET MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK AKADEMİSİ

Anasayfa » Üniversite » ODESSA DEVLET MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK AKADEMİSİ

Odessa Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi,

1930 yılında eğitim hayatına girdiği günden bu yana Ukrayna’nın önemli eğitim merkezlerinden birisi haline gelmiştir. Akademi, kendisini geliştirmek adına Avrupa Üniversiteler Birliği’ne üye olmuştur. Ukrayna’nın Odessa şehrinde yer alan akademide, 7 adet eğitim binası, özel laboratuvarlar, bilgisayar odaları, yabancı dil laboratuvarları ve büyük bir kütüphane yer almaktadır. Odessa Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisinin öğrencilerine sağladığı diğer bir imkan da yurttur. Okulun içerisinde yer alan 6 farklı yurt seçeneği, yabancı öğrenciler için oldukça önemlidir. Öğrencilerinin öğrenim hayatının yanı sıra kültürel ve spor faaliyetlerine de önem veren akademide spor merkezleri de yer almaktadır. Onun dışında akademide, öğrenciler için sağlık merkezi ve öğrenci polikliniği de yer almaktadır.

Yabancı dil edinimi açısından yurt dışı eğitim seçen öğrenciler için avantajlı durumda olan okulda, dünya pazarında önemli bir rolü üstlenen Rus dili eğitimi verilmektedir. 4 yıllık eğitimin sonunda Rusça konuşan öğrenciler, mezun olduklarında birçok farklı alanda iş bulma olanağına sahip olmuş olurlar.

Üniversite başarı puanına bakılmaksızın, öğrencilere dilediği bölümü seçme olanağı tanıyan okuldaki fakülteler;

Endüstri ve Mühendislik Fakültesi,

Ekonomi ve Yapı Yönetimi Fakültesi,

Yapı Hidrolik Sistemleri Fakültesi,

İnşaat Teknolojileri Fakültesi ve

Su Endüstrisi ve Sıhhi Mühendislik Fakültesi’dir.

Odessa Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisinde, 1 yıllık hazırlık eğitiminden sonra 4 yıllık lisans eğitimi sunulmaktadır. Lisans eğitimin yanı sıra, öğrencilerine yüksek lisans ve doktora imkanı da sunan akademide, yıllık öğrenim fiyatları şöyledir;

Lisans Eğitimi bölümlere göre değişiklik göstermekle beraber 1700 ve 1900 Dolar arasında değişmektedir. Yüksek Lisans Eğitimi 1900 Dolar ve 2100 Dolar arasında değişiklik gösterirken, Doktora Eğitimi 2700 Dolardır. Avrupa ve Türkiye’deki birçok üniversiteye göre oldukça ekonomik olan okulda, kaliteli eğitim verilmektedir.

 

 

Bölüm   Dil  
Mimarlık  İngilizce   
Mimarlık Rusça  
İnşaat Mühendisliği Rusça  
Jeodezi Rusça  
Arazi Yönetimi ve Kadastro Rusça  
Kentsel Yapı ve Yönetim Rusça  
Karayolları Yapım ve Tasarım Rusça  

Yüksek Lisans Bölümleri

  Dil  
İnşaat ve Bayındırlık Rusça       
Mimarlık ve Kentsel Planlama Rusça  
Arazi Yönetimi ve Kadastro Rusça  
Bilgisayar Bilimi ve Teknolojisi Rusça  
Mühendislik Yönetimi Rusça  
Karayolları Yapım ve Tasarım Rusça  
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ